Dobrodelna stojnica DROBTINICA

V soboto, 17drobtinica. 10. 2015 smo v okviru programa šolske skupnosti in v sodelovanju z Rdečim Križem Postojna v Mercator centru Postojna postavili dobrodelno stojnico Drobtinica.

Dobrodelna akcija je potekala že peto leto. Kot obeležitev svetovnega dneva hrane smo mimoidočim ponudili domače dobrote. Letošnji odziv tako staršev in učencev kot tudi mimoidočih je bil izredno velik. Učenci so v šolo prinesli preko 50 različnih marmelad, vložene zelenjave in kompotov, ogromno domačih jabolk in domačih piškotov. Zbrana sredstva se bodo porabila za finančno pomoč socialno šibkejšim družinam pri plačilu taborov, šolske prehrane ali nakupu šolskih potrebščin. Zopet smo ugotovili, da med ljudmi še prevladuje sočutje in posluh do sočloveka in da je malo v resnici veliko, kot je bil letošnji slogan naše stojnice. NAJLEPŠA HVALA STARŠEM ZA SODELOVANJE TER SODELUJOČIM UČENCEM ZA PRIZADEVNO DELO!