ČAJANKA – Branje je maraton (srečanje s starši)

čajanka - spletV sredo, 16. 3. 2016 so bili ob 17. uri starši prvošolcev vabljeni na čajanko v šolsko knjižnico, kjer smo se v prijetnem vzdušju pogovarjali o branju kot maratonu. Branje ima v procesu šolanja izredno pomembno vlogo in dobro razvita bralna zmožnost učenca, je ena ključnih dejavnikov njegove učne uspešnosti. V prvem triletju OŠ poteka intenzivni razvoj temeljnih bralnih zmožnosti in cilj bralnega pouka je avtomatizirana tehnika branja ob ustreznem razumevanju. Čajanka je bila namenjena staršem, kako opogumljati otroka v procesu opismenjevanja, starši so se seznanili z različnimi didaktičnimi pripomočki, kako otroka spodbujati, da bo usvajanje bralnih veščin tudi v prihodnje potekalo s čim manj stresa.