18. 5. 2022: Spoznavno druženje z učenci in starši iz Ukrajine

V sredo, 18. 5. 2022, je v popoldanskem času na naši šoli potekalo spoznavno druženje za učence in starše iz Ukrajine. Srečanje so organizirale svetovalna delavka Andreja Penko, učiteljica slovenskega jezika za učence priseljence Tina Verbič in študentka socialnega dela Maša Škrlj. V uvodnem delu srečanja smo staršem predstavili osnovne informacije o šoli, šolskem sistemu ter znamenitostih našega mesta. Po manjši pogostitvi smo se sprehodili po Postojni, kjer smo učencem in staršem predstavili pomembne ustanove (Center za socialno delo, upravno enoto mestno knjižnico,…) in lokacije za preživljanje prostega časa (park, stadion, igrišča). Skupaj smo ustvarili prijetno klimo in se med sabo bolje spoznali.

praktikantka, Maša Škrlj

Več prispevkov iz AKTUALNO