14. in 15. 2. 2023: Tehniški dan / 7. r – Srednja pomorska šola in Luka Koper

V torek, 14. 2. in sredo, 15. 2. 2023, smo se z učenci sedmih oddelkov odpravili na tehniški dan na temo Načini transporta – Luka Koper. Najprej so učenci obiskali Srednjo Pomorsko šolo v Piranu, kjer so se razdelili v dve skupini. Prva skupina učencev je bila na simulatorjih, kjer so učenci po navodilih profesorja navtike simulirali približevanje in obračanje ladij. Drugo skupino učencev pa je vodil profesor, ki jim je prikazal različne programe Pomorske srednje šole. Nato smo se odpeljali z avtobusom proti Luki Koper, ki je naš vodilni pristaniški sistem za globalne logistične rešitve držav srednje in vzhodne Evrope. Tu smo videli skladišča kerozina, žit, zelenjave in najrazličnejših surovin, skrbno shranjenih v velikih zabojnikih. Videli smo terminale za hlajene tovore, les, sipke tovore, silos, terminal za živino, premog, železovo rudo in potniški terminal. Na koncu se nam z razgledne točke Belveder odprl pogled na celotno Luko Koper. Učenci so s pomočjo vodičk reševali delovne liste na temo Luka Koper.

Fotografije in besedilo: učiteljica Greta Jadrič