23. 3. 2024: Likovni natečaj – Evropa v šoli

Tudi letošnje šolsko leto smo se odločili, da sodelujemo na likovnem natečaju Evropa v šoli – Vzgoja za mir, ki ga razpisuje Zveza prijateljev mladine Slovenije.

Učenci likovnega snovanja3 so razmišljali o vojni in o posledicah, ki jih nosi prebivalstvo, živali, narava..

Na šolski ravni smo skupaj izbrali likovne naloge, ki so se vsebinsko nanašale na razpisani motiv. Upoštevali smo tudi ustvarjalnost, izbiro likovne tehnike in tehnično izvedbo.

Na regijski ravni (DPM občin POSTOJNA in PIVKA PO-PI)  so izbrali dve naši nalogi, ki bosta posredovani na državno raven tekmovanja.

Vsem učencem čestitam za odlično izvedene likovne naloge. Posebno pa še Hani in Sumeji, njuni nalogi sta poslani na državno tekmovanje.

Besedilo in fotografije: učiteljica Romana Harmel