12. 4. 2017 – Regijski parlament

12. aprila smo se učenci OŠ Antona Globočnika udeležili regijskega parlamenta, ki ja potekal na OŠ Martina Slomška na Vrhniki. Našo šolo smo zastopali: Karin Milavec Mlinarič, Danaja Stegel, Tinkara Matičič ,Tinkara Miklavčič ter novinar Maks Marolt.

Parlamenta so se udeležile še OŠ Notranjski odred Cerknica, OŠ 8 talcev Logatec in OŠ Ivana Cankarja Vrhnika.

Učenci so debatirali o 3 temah: Okolje, Jaz in prihodnost ter Kakšen človek želim postati.

V skupinah so se skupaj soočali s temo in tegobami mladostništva ter svoje misli zapisali na plakat. po 30 minutah je vsaka skupina predstavila svojo temo, na katero je kasneje potekala debata. Ko so se predstavitve končale, je sledilo glasovanje, kdo bo odšel v državni parlament na zasedanje otroškega parlamenta. Izžrebani so bili en novinar ter štirje parlamentarci, med katerimi je tudi naša osmošolka Tinkara Matičič. Skupaj z ostalimi učenci bodo predstavljali notranjsko regijo. Vsem želimo veliko sreče!

Pripravil:Maks Marolt

Več prispevkov iz AKTUALNO