Telefon svetovalna služba 05 7000 315
 

30. 9. 2017 – Izlet učencev v Fiumicello v Italiji

 

V septembru se je začel izvajati projekt »Nice to meet you«, kjer sta partnerici Občina Postojna in občina Fiumicello v Italiji. Oba kraja se soočata z vključevanjem migrantov v svoje okolje. Namen projekta je zmanjšati predsodke in stigmatizacijo migrantov, beguncev ter podpreti njihovo sprejemanje in vključevanje v okolje. K projektu je bila povabljena tudi naša šola. Enajst učencev naše šole se je v soboto, 30. 9. 2017  udeležilo dogodka v Fiumicellu. Po prihodu so nas najprej pozdravili predstavniki obeh občin ter organizatorji dogodka, nato smo si ogledali antično mesto Aqvilejo (Oglej), ki je le 3 km stran od Fiumicella. Še poseben vtis so na nas naredili mozaiki, ki  so postavljeni v muzeju. Po ogledu smo se okrepčali s kosilom, sledila pa je razdelitev v skupine, kjer smo se predstavili in prisluhnili zgodbam beguncev. V popoldanskem času so se nam pridružili tudi šolarji iz Fiumicella, ki so imeli dopoldan pouk. To je še posebej naredilo vtis na naše otroke in so ugotovili, da pri nas sploh ni tako slabo, saj je sobota prosta. Vsi skupaj smo se razdelili v manjše skupine.  V teh so udeleženci v delavnicah do konca večera krožili in igrali košarko, nogomet, kriket, človek ne jezi se, plesali, poslušali različno glasbo in še veliko zanimivega ter se medsebojno družili, spoznavali in »podirali medsebojne zidove«, kar je bila glavna ideja dogodka. Domov smo se vrnili v poznih večernih urah polni novih vtisov in poznanstev.

Fotografije

Martina Kuzman

 

(Skupno 120 obiskov, današnjih obiskov 1)
 
 

Več prispevkov iz AKTUALNO

 
 

Deli 
 
 
 
 
Dostopnost