2. 3. 2023: Tretješolci na obisku v Glasbeni šoli Postojna

Naši tretješolci so se v četrtek, 2. 3. 2023, udeležili koncerta komornih skupin Orkestra slovenske vojske v GŠ Postojna.

Prijazno nas je nagovoril poveljnik Orkestra slovenske vojske. Predstavil je njihov orkester v slovesnih in bojnih oblačilih, ob kakšnih priložnostih nastopajo, katere so komorne zasedbe… V živo smo spoznavali  posamezne instrumente in zvoke več vrst klarinetov, saksofonov, trobent, tolkalo in električno kitaro. Učna ura se je prepletala z igranjem komornih zasedb, solistov in seveda orkestra (del Orkestra Slovenske vojske – 15 glasbenikov).

Bili smo aktivni poslušalci, sodelovali pri razlagi glasbenih pojmov, znane zaigrane skladbe smo navdušeno spremljali z lastnimi instrumenti. Instrumentaliste smo nagradili s ploskanjem.

Besedilo in fotografije: učiteljica Suzana Morel