Šol. l. 2023/24: Varno na kolesu

OŠ Antona Globočnika Postojna se je v šolskem letu 2023/2024 pridružila projektu Varno na kolesu. Glavni namen projekta je spodbujanje kolesarjenja ter aktivnega preživljanja prostega časa.

Prijavili smo se na sklop »Aktivno na kolesu«, v katerega se lahko vključijo vsi učenci od 1. do 9. razreda. Znotraj sklopa so razpisane tri naloge. Kolesarim in nabiram kilometre, ki je namenjeno zbiranju čim večjega skupnega števila prevoženih kilometrov, športni dan na kolesu, kjer šola načrtuje športni dan na kolesu z različnimi kolesarskimi dejavnostmi in poznavanje prometnih predpisov, katerega cilj je osvežitev znanja le teh. Učenci se lahko o sodelovanju dogovorijo z učitelji športa ter razredniki.

Več o razpisu tukaj.

Učitelj športa: Jernej Klemenak