Turizmu pomaga lastna glava

TURIZMU POMAGA LASTNA GLAVA

Tudi v letošnjem šolskem letu sodelujemo na 38. državnem festivalu Turistične zveze Slovenije, “Turizmu pomaga lastna glava”. Letošnja tema je OKUSNI ZAKLADI: Lokalni kulinarični spominki s trajnostnim pridihom. Torej kulinarični turizem s katerim smo odkrivali kulturo določene dežele ali destinacije preko lokalne hrane in pijače oziroma kuharskih tradicij. Z učenci smo izdelali turistično nalogo z naslovom PO-stoj, -skusi, -sladkaj se z zrelo tepko, tukaj si jo lahko ogledaš. Izdelali smo turistični produkt, zrelo tepko v košarici, ki je hkrati okusen, zdrav prigrizek, pripravljen iz lokalnih sestavin. Pripravili pa smo tudi promocijski video, ki si ga lahko ogledaš tukaj.
Našo nalogo bomo predstavili na tržnici v Mercator centru Postojna, v četrtek, 4. aprila 2024 od 9. ure dalje. Vabljeni na ogled naše stojnice in navijanje za našo šolo.

Preberi: PO-stoj, sladkaj,skusi tepko

Mentorice: Valentina Sever, Andreja Česnik, Romana Harmel, Mateja Mezgec Pirjevec

1. – info točka

2. – throwling na Soviču