18. 11. 2023: Nastop OPZ podružnice Studeno

V soboto, 18. novembra 2023, je v Kulturnem domu Strmca potekala proslava v spomin na požig vasi, leta 1943. Dogodka so se udeležili vaščani in ob tej priložnosti k sodelovanju povabili Otroški pevski zbor Podružnične šole Studeno. Z učenci smo se vabilu seveda odzvali, se pripravili in v uvodu nastopili s slovensko himno. V nadaljevanju programa smo zapeli še dve pesmici, vsebinsko povezani s srečanjem, in sicer o prijateljstvu in ljubem domačem kraju. Učenka 4. razreda, Gaja Simčič, je deklamirala pesem Karla Destovnika – Kajuha, z naslovom Jesenska, učenec Matjaž Rigler Geršak pa je proslavo popestril z igranjem na harmoniko. Po zaključku programa je bila pripravljena pogostitev. Nad nastopom učencev naše Podružnične šole Studeno so bili vsi zelo navdušeni, učenci pa so bili zelo pohvaljeni.

Učiteljica: Špela Lavrenčič