26. 3. in 27. 3. 2024: Obiskali so nas otroci iz Vrtca Postojna

V torek. 26. 3. in sredo, 27. 3. 2024, so nas obiskale tri skupine predšolskih otrok Vrtca Postojna, ki bodo jeseni vstopile v šolo.

Vsaka skupina je prišla na obisk v en oddelek 1. razreda.

Najprej smo vse otroke lepo pozdravili. Naši prvošolci so jim odstopili svoje šolske klopi, da so se počutili kot pravi šolarji. Skupaj smo si nato ogledali posnetek pravljice Medved išče pestunjo. O pravljici smo se nato pogovorili in vrtčevski otroci so znali odgovoriti prav na vsa vprašanja. Sledila je delavnica, kjer so naši prvošolci postali pomočniki vrtčevskih otrok in skupaj so ustvarili lutke na paličicah. Na koncu smo zapeli še nekaj pesmic, se posladkali z bonboni in se skupaj malo poigrali. Skupine iz vrtca so nam za spomin prinesle tudi darilca. Skupaj z vrtčevskimi otroki smo se imeli prav zares lepo in komaj čakamo, da se nam jeseni pridružijo.

Učiteljica: Rebeka Pavlović